Cildi tertemiz yapıyor!

Paylaş
 

Kalan kiri, makyajı ve yağı temizledikten sonra ikinci bir temizleyici olarak çalışan tonik, cilt bakımı rejiminizde ilk seferinde gözden kaçırmış olabileceğiniz makyaj kalıntılarını ve kirleri gidermeye yardımcı olur.

Cilt tonikleri aynı zamanda cildin pH değerinin korunmasına da yardımcı olur. pH değeri normal olan ciltlerde, cilt kendini korumak ve yenilemek için en iyi şekilde çalışır.

Yağlı ve Akneye Eğilimli Ciltler

Yeşil çay, kızarıklık ve sivilceye yardımcı olabilecek bir anti-enflamatuardır. Elma sirkesi ise cildinizin pH’ını normal seviyeye getirecektir.

Malzemeler

3/4 su bardağı demlenmiş yeşil çay ve 1/4 su bardağı elma sirkesi.

Hazırlanışı

Yeşil çay poşetini sıcak suda demledikten sonra çayı oda sıcaklığına getirin. Elma sirkesini ekleyin ve karıştırın. Bir pamukla yüzünüze uygulayabilir veya bir sprey şişesiyle püskürtebilirsiniz. 10 gün kadar buzdolabında saklayabilirsiniz.

Hassas Ciltler

Gül suyu, sadece cildi dengelemekle kalmayan, aynı zamanda tahriş olmuş, hassas ciltler için yatıştırıcı ve nemlendirici görevi gören bir antioksidandır.

Malzemeler

1/2 su bardağı kuru gül tomurcukları ve sıcak su.

Hazırlanışı

Suyu gül tomurcuklarının üzerine dökün ve 1-2 saat bekletin. Gül tomurcuklarını, gül suyundan ayırmak için bir süzgeç kullanın. Cildinizi temizledikten sonra günde 2 kez cildinize uygulayabilirsiniz.

Kuru Ciltler

Yukarıda elde ettiğimiz gül suyuna, sardunya esansiyel yağı ekleyerek nemlendirici bir tonik elde edebilirsiniz.

Bu toniği kuru cildinize püskürtmeden önce sprey şişesini iyice çalkaladığınızdan emin olun. Ürünü buzdolabında saklayın ve 7-10 gün içinde kullanın.

Yüz toniğini ne zaman uygulamalısınız?

Cildinizi temizledikten hemen sonra, ancak diğer cilt bakım ürünlerinizi uygulamadan önce, günde iki kez kendi yaptığınız toniği cildinize uygulayabilirsiniz. Tamamen kurumadan önce serumunuzu ve ardından nemlendiricinizi uygulayarak ürünlerin etkilerini cildinizde hapsedin.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Bu yazı 814 kere okundu.
Etiketler:
bella türkiye tonik
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak