Dudak üstü tüyleri nasıl alınır?

Paylaş
 

Bıyık alma söz konusu olduğunda hepimiz farklı yöntemler tercih ediyoruz. Bu yöntemler; öncelikle cilt tipimiz başta olmak üzere, istediğimiz sonuç ve kalıcılığına göre çeşitlilik gösteriyor.

İple bıyık almak
Bıyık almak biraz pratik ve uzmanlık gerektirse de; eliniz alıştığında aslında oldukça kolay. İple bıyık almak; tüyleri kökünden alacağı için uzun süreli bir etki sağlayacaktır. İşlemden sonra cildinizin tahriş olmasını önlemek için cildinizi mutlaka nemlendirin.

Ağda ile bıyık almak
Ağda ile bıyık alma yöntemi; kılları kökünden aldığı için yaklaşık 1 ay boyunca size pürüzsüz bir görünüm sağlayacaktır. Ancak burada dikkat etmeniz gereken önemli nokta; cilt yapınızın ağdaya elverişli olup olmadığıdır. Ağda, cildinizi tahriş edebilir; ya da cildinizde iz bırakabilir. Bu neden ile eğer hassasiyet yaşayabileceğinizi düşünüyorsanız bu yöntemden uzak durmalısınız.

Yüz usturası kullanmak
Son dönemlerde yaygınlaşan bu alet; küçük başlığı sayesinde yüzünüzdeki bütün istenmeyen tüylerden kurtulmanızı; ya da şekil vermenizi sağlıyor. Ancak yüz için özel olarak yapılan bu aleti kullanmak, başka aletlerden uzak durmak oldukça önemli. Çünkü en ufak bir hata; yüzünüzde kalıcı bir iz bırakabilir.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Bu yazı 90 kere okundu.
Etiketler:
bıyık alma
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak