Evde profesyonel manikür yapın!

Paylaş
 

Manikür malzemelerinizi topladıysanız, işte sizin için evde kolay manikür yapmanın yolları…

Törpü
Metal törpü, manikürün olmazsa olmazı! Metal bir törpü yardımı ile tırnaklarınızı şekillendirerek manikürünüze başlayın. Tırnaklarına istediğiniz şekli vermekte özgürsünüz! Ancak unutmamanız gereken nokta; eğer ince yapıda bir tırnak yapısına sahipseniz, ani ve sert hareketlerde tırnağınızı kırma olasılığınız olduğu. Bu neden ile tırnaklarınızı törpülerken yavaş, sabırlı ve dikkatli olmalısınız.

3 taraflı sünger tırnak törpüsü
Bu törpüyü kullanarak; daha parlak ve pürüzsüz tırnaklara kavuşabilirsiniz. Törpünün yumuşak yüzeyi ile tırnaklarınızın yüzeyini törpüleyerek onları pürüzsüzleştirin. Daha sonra; parlatıcı tarafını kullanarak tırnaklarınızı cilalayın.

Manikür suyu
Yanmayacağın ancak sıcak bir su hazırlayarak; ellerinizi içine sokun. Manikür suyuna birkaç damla limon damlatarak, tırnaklarının beslenmesini sağlayabilir ve onları daha parlak bir görüntüye kavuşturabilirsiniz.

Kütiküllerden kurtul!
Tırnak etleriniz yumuşadıktan sonra onlardan kurtulmak daha kolay olacak. Elleriniz bir süre sıcak suda beklettikten sonra; kurulayın. Törpünün kenarı ya da özel kütikül aleti ile tırnak etlerini geriye doğru itin. Sonuçtan memnun kalmazsanız, kütikül makası kullanarak, tırnak etlerinizi dikkatlice kesebilirsiniz.

El kremi
Manikürünüz bittikten sonra; oje sürmeye geçmeden önce ellerinizi nemlendirin. Bu henüz işlem görmüş tırnak diplerinizin kendine gelmesine yardımcı olacaktır. Ojenizin olumsuz şekilde etkilenmemesi için, ellerinizin kremi emmesini bekleyin.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Bu yazı 93 kere okundu.
Etiketler:
ev manikür
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak