Göz torbalarınızdan kurtulun!

Paylaş
 

Göz kapaklarında hem altta hem de üst bölgede torbalanma ve sarkmalar oluşabiliyor. Deformasyon oluşmuş ise torbalanmaya neden olan fazla yağların alınarak kas yapısının düzeltilmesi gerekir

Bu operasyonların uygulanışı kişiden kişiye değişir. Bazen sadece deri almak yeterli olabilirken bazen de komple tüm deformasyonlara müdahale etmek gerekebilir.

Lokal veya genel anestezi ile yapılabilir. 2-3 gün içinde dikişler alınır ve iyileşme 4-6 gün içinde gerçekleşir.

Operasyon sonrası dördüncü günde hasta, iş ve sosyal yaşantısına rahatlıkla döner.

Üst göz kapağı estetiği sonrası iz kalır mı?

Üst göz kapağı; estetik cerrahide hemen hemen hiçbir izin kalmadığı bölgedir. Aynı operasyonda bazen orta yüz veya yanak kenarlarına da müdahaleler gerekebilir. Bu bölgelerde kaz ayakları için işlem yapılabilir.

Göz kapak estetiği bazen sadece alt, sadece üst bazen de her iki kapağa aynı anda yapılabilir.

Üst göz kapağı derisinde bollaşma ilerleyen yaşlarda kasların incelmesi nedeniyle başlar. Alın ve kaşlarda aşağı doğru sarkmalar göz kapağının da bollaşmasına neden olur.

Göz altında çukur, deformasyon veya morluk fazla ise göz kapaklarından çıkardığımız fazla yağları bu bölgelere koyup bu bölgenin desteklenmesi sağlanabilir.

Özellikle göz çevresinde yaş ile birlikte yer çekimi etkisiyle aşağıya doğru sarkma, yanaklarda yarık, dokuların aşağıya çekilmesi gibi deformasyonlar sıklıkla görülür.

Bu bölgenin dolgun görünmesi için hiyalüronik asitle desteklenmesi veya yağ ile doldurulması daha genç, dinamik bir ifade kazandırır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Bu yazı 926 kere okundu.
Etiketler:
bella türkiye
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak